Мікропроект "Енергія в школах міста" у рамках Проекту українсько-німецького технічного співробітництва GIZ "Енергоефективність у громадах"

Гумореска "Зекономили"

Чудові костюми представили учні 9-10-х класів, які були виготовлені з незвичайних матеріалів.
I місце – 9-А кл., ІІ місце – 10-А кл., ІІІ місце – 10-Б кл.

У школі пройшов конкурс агітбригад «Енергія і діти» у рамках реалізації мікропроекту «Енергія в школах міста» Проекту українсько-німецького співробітництва (GIZ) «Енергоефективність у громадах».
І місце – команда «Ековат».

7 квітня 2015 року відбувся тематичний брейн-ринг «Енергія в сучасному світі», в якому змагалося 9 команд з Полтави, Миргорода, Комсомольська та Лубен. Такий конкурс організували у рамках мікропроекту «Енергія в школах міста», що нині діє в області. Шкільна команда «220V» (Луценко Р. (9-Б), Литвиненко А. (9-Б), Нога І. (9-А), Мілляр Юлія (9-А), Хоменко Т. (9-А), Масленко М. (9-А)) достойно захищали честь нашої школи та вибороли ІІІ місце. Учні показали глибокі знання з енергозбереження.

Відео

11 березня в приміщенні облдержадміністрації, у рамках реалізації мікропроекту «Енергія в школах міста» Проекту українсько-німецького співробітництва (GIZ) «Енергоефективність у громадах» відбувся семінар-тренінг для вчителів загальноосвітніх шкіл області з питань «Енергозбереження в контексті проведення с учасного уроку», у якому взяли участь вчителі із 30 загальноосвітніх шкіл Полтавської області.
Під час семінару-тренінгу був представлений освітній проект SPARE, розглянуті такі теми як енергоспоживання, сталий розвиток, пом’якшення змін клімату та джерела енергії.
Тренер – національний координатор міжнародного проекту SPARE в Україні Мельникова О. В. ознайомила учасників заходу з різними формами та методами, які використовуються у процесі викладання предмету «Енергозбереження та пом’якшення змін клімату», провела групові та індивідуальні вправи, що дали можливість вчителям отримати практичні знання і навички. За підсумками семінару-тренінгу всі учасники отримали сертифікати про вивчення курсу «Енергозбереження в контексті проведення сучасного уроку».

В рамках участі в мікропроекті «Енергія в школах міста» нашу школу відвідав міжнародний експерт, дипломований інженер компанії GERTEC GmbH Йорг Аккерманн. В ході зустрічі з робочою групою по реалізації проекту відбувся обмін досвідом з питань енергозбереження у школах Німеччини та України. Координатор проекту Левенко М. А. повідомила про основні напрямки роботи згідно з планом дій, затвердженим наказом по школі. Члени робочої групи розповіли про проведені заходи (тематичні творчі конкурси, години спілкування тощо), окреслили шляхи подальшої реалізації проекту. Міжнародний експерт подарував школі вимірювальні прилади, зокрема, люксометр, електронний термометр, енергометр, які необхідні для об’єктивного аналізу втрат енергії. Йорг Аккерманн, дослідивши приміщення школи, надав рекомендації щодо ефективного використання енергії, тепла, газу у навчальному закладі.

Для учнів 6 класів була організована екскурсія на Полтавське обласне комунальне підприємство теплового господарства “Полтаватеплоенерго”.

11 листопада - Міжнародний день енергозбереження.
Учні 8-9 класів взяли участь у флеш-мобі «Своїм теплом збережемо енергію школи»,

а учні 5-6 класів у флеш-мобі «Фізкультекономка», під час якого енергодетектив класу за командою вимикав світло і протягом 3-х хвилин учні робили фізичні вправи для зняття втоми або повторювали правила з предмету.

Члени робочої групи по реалізації проекту заступник директора по господарській частині Комаренко Г.Б. та учень 10-Б класу Зіненко Василь проаналізували покази лічильників газу, електроенергії, тепла.

В рамках участі у мікропроекті "Енергія в школах міста" пройшли години спілкування "Енергія очима дітей", на яких в класах були обрані енергодетективи.

Мікропроект «Енергоефективність у школі» стартував у Полтавській ЗШ № 19. Третього жовтня на засідання робочої групи, в яку входять працівники та учні школи, розглянули план дій щодо реалізації проекту, підбили підсумки конкурсу малюнків «Я і енергія» та визначили кращий сценарій години спілкування «Енергія очима дітей».

Наказ

29 вересня у школі пройшов конкурс учнівських творчих робіт на тему «Я і енергія» серед учнів 1-11 класів. Кращі роботи учнів були направлені на міський конкурс. Учні школи Федоренко Катерина (5-В) та Нечай Ярослав (1-В) зайняли призові місці та отримали грамоти та цінні подарунки.