Національно-патріотичне виховання


5 грудня 2017 року в школі був проведений Єдиний день з предмета «Захист Вітчизни» зі старшокласниками. День почався з проведення організаційної лінійки, виконання гімну України, доповіді директору школи Манько К.П. про готовність та перелік заходів. виконано стройові елементи на місці та в русі, зі зброєю та без неї. Перед дітьми виступили учасники АТО, письменник Кашицький Микита Вікторович, військовий лікар, інструктор по тактичній медичній підготовці Ставничук Дмитро Юрійович, інструктор міського військово-патріотичного клубу "Воїн".
Також були проведені наступні заходи:
- Стрілецька зброя, повернення з нею. Неповна розборка автомата АК-74.
- Прийоми ведення вогню по рухомих та нерухомих цілях. Правила використання та поводження ручними гранатами та протипіхотними мінами.
- Тактична військова медицина. Надання домедичної допомоги.
- Виконання учбових стрільб з пневматичної гвинтівки.

15 квітня відбулася зустріч учнів 8-Б класу із ветераном Великої Вітчизняної війни підполковником Максимовим Олексієм Петровичем.


Бібліотечний філіал № 10. 15 квітня. Година спілкування у 6-Б класі «Є місце подвигу не тільки в дні війни» з учасником ліквідації аварії на ЧАЕС Бондаренко Анатолієм Миколайовичем.


У п'ятих класах силами шкільних бібліотекарів проведені заходи щодо вшанування 30-ї річниці пам'яті жертв-ліквідаторів трагедії на Чорнобильській АЕС. Школярам реконструювали усі події тієї жахливої ночі з 25 на 26 квітня 1986 року, наголосили на важливості відзначення подібних дат. Учні почули імена відважних вогнеборців, чиїми руками знешкоджувався масивний потік радіації в повітря, згадали імена власних бабусь та дідусів, котрі перебували у тій зоні. А майстри пензля 5-А та 5-Б класів влаштували виставку малюнків "Аварія на ЧАЕС очима дітей".


15 квітня до міжнародного Дня визволення в’язнів фашистських концтаборів у 5-В класі пройшла літературна година «Опалені душі і серця» (кл. кер. Пупченко Т.А.).


У рамках тижня української мови й літератури 10 березня в школі був проведений захід «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття»


Щорічно на початку березня вже стало традицією відзначати День народження славного Кобзаря нашої країни. Не полишили поза увагою цю подію і учні 5-А та 5-Б класів, котрі влаштували годину спілкування під назвою «Шевченкове слово в віках не старіє...». Організатори заходу – вчителі Мамай О. В. та Бондаренко Т. С. - намагалися донести до учнів письменницьке слово, ознайомили їх з художньою діяльністю митця та його нелегким життєвим шляхом. Учителі нестандартно підійшли до постаті Т. Шевченка, представили школярам його, перш за все, як просту людину, з власними труднощами та радощами.
Протягом заходу учні демонстрували свої вміння у декламації віршів як самого письменника, так і про нього, із захопленням взяли участь у літературній вікторині «Як гарно я знаю Шевченка».
Найбільше ж п'ятикласникам припали до душі відеоматеріали, використані на заході, серед яких пальму першості отримала сучасна інтерпретація поезії «Минають дні, минають ночі» у виконанні полтавського репера Артема Лоїка.

15 лютого ми вшановуємо учасників бойових дій на території інших держав, віддаємо шану всім тим, хто з честю та гідністю виконав свій військовий і громадянський обов’язок у різний час, у різних державах.
Особливо болісною раною був і залишається Афганістан. Війна у тій далекій країні принесла горе не в одну родину. Чимало літ минуло відтоді, як вивели з Афганістану війська, але рани цієї війни кровоточать і досі. Не можуть матері забути загиблих та покалічених синів, а дружини та діти своїх чоловіків і батьків.
Здіймалось тихо вранці сонце,
І сірий дощ побрів у вись.
А ненька дивиться в віконце –
Вночі синочок їй приснивсь.
Пам'ять... Гірка пам'ять війни. Вона ніколи не згасне. Вона ятрить мозок, збуджує уяву.
12 лютого 2016 року пройшов урок-пам’яті у територіальному центрі соціального обслуговування управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Октябрської районної ради у місті Полтава, де учні Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 19 Полтавської міської ради Полтавської області» вшанували пам'ять всіх тих, хто не повернувся з тієї війни та взяли участь у заходах на честь 27-річниці виводу військ з Афганістану.

Волонтерський загін «Позитив»

Волонтерський загін працює 10 років. Кількість волонтерів у загоні – 18 чол. (із числа учнів 5-11 класів). Керівник загону - Пупченко Т. А.
Напрямки роботи волонтерського загону: робота з людьми з особливими потребами; робота з ветеранами Великої Вітчизняної війни, ветеранами праці; робота у сфері охорони тварин та гуманного ставлення до них; формування здорового способу життя, профілактика дитячого травматизму.
Основні здобутки загону за 2014 рік: подяка від управління праці та соціального захисту населення виконкому Октябрської районної у м. Полтава ради (до Дня працівників соціальної сфери); подяка від управління праці та соціального захисту населення виконкому Октябрської районної у м. Полтава ради за активну участь у святкових районних заходах; подяка за вагомий особистий внесок у справу соціального захисту дітей з обмеженими фізичними можливостями; подяка від Полтавської обласної благодійної організації, центру захисту живої природи «Юний європеєць»; подяка від обласного управління Державтоінспекції м. Полтави за волонтерську роботу щодо профілактики дитячого травматизму; подяки від ДНЗ компенсуючого типу №78 «Пізнайко», обласного санаторію для дітей із порушенням опорно-рухового апарату, СНВК № 45, міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Звіт про роботу загону...


До Дня Збройних Сил України 5 грудня пройшов конкурс строю та пісні. Парад приймав Військовий комісар Карлівського-Машівського ОРВК Полтавської області підполковник Хоменко Р.А. Кращі командири: Романюк Микола (10-А), Набок Владислав (8-А). 9-11 класи: І місце – 10-А. ІІ місце – 10-Б, 9-А. ІІІ місце – 11-Б 7-8 класи: І місце – 8-А. ІІ місце – 8-Б. ІІІ місце – 7-Б 5-6 класи: І місце – 6-А. ІІ місце – 5-В. ІІІ місце – 5-Б, 6-В


Допомога бійцям АТО теплими речами. Акція «Не будь байдужим» пройшла у школі з 20 по 27 жовтня.


Учні нашої школи активно залучились до Всеукраїнської акції «Лист пораненому» для підтримки військовослужбовців, які отримати поранення внаслідок бойових завдань в рамках АТО та знаходяться на лікуванні, проходять реабілітацію у Полтавському військовому медичному закладі. 26 вересня членами активу школи були передані пораненим військовослужбовцям листи, малюнки, власні вироби та смачний пиріг.