pupchenko.jpg  hspace=
Пупченко Тетяна Анатоліївна організатор,
учитель образотворчого мистецтва та естетики

Пупченко Тетяна Анатоліївна має вищу освіту. В 1986 році закінчила Полтавський державний педагогічний інститут ім. В.Г. Короленка за спеціальністю "педагогіка і методика початкового начання". Має педагогічний стаж близько 30 років. В Полтавській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 19 працює з 1978 року. Тетяна Анатоліївна - випускниця нашої школи. Починала свій творчий шлях на посаді старшої піонервожатої. Вона - методист, має звання "старший учитель".

Як учитель образотворчого мистецтва та естетики Тетяна Анатоліївна є для учнів взірцем елегантності і смаку. Кожний урок вона перетворює на дизайнерський проект, виховує в дітей почуття краси і неповторності оточуючого світу. Вчителька ретельно підбирає навчальний матеріал, твори живопису, графіки, декоративно-ужиткового мистецтва, зацікавлює художньою працею, домагається емоційного прийняття художньої інформації. Часто в план уроку вчителька включає ігрові, казкові моменти, використання інших видів мистецтв - художнього слова, музики, кінофрагментів. Розвиває понятійно-образне мислення учнів, спостережливість, просторову уяву, фантазію. Дбаючи про розвиток художніх інтересів, учителька практикує різні прийоми роботи: використання тонованого, кольорового паперу, багатства кольору, матеріалу, змішаних технік, нетрадиційних комбінацій художніх матеріалів. Тетяна Анатоліївна постійно дбає про підвищення свого професійного рівня, систематизувала матеріал "На допомогу вчителеві образотворчого мистецтва", проводить відкриті уроки для вчителів міста.

Тетяна Анатоліївна - педагог-організатор високого рівня професіоналізму, творчості, ініціативи. Добре знає сутність основної роботи школи та вимоги до неї на сучасному етапі. В 2004 році Пупченко Т.А. стала переможцем у конкурсі "Педагог-організатор року", отримала титул "Яскравий лідер". Значну увагу в своїй роботі приділяє самоврядуванню, самодіяльності, організації змістовного дозвілля школярів, розвитку їхніх здібностей і талантів. Добре знаючи індивідуальні особливості учнів, практикує різні форми проведення заходів: експрес-ігри, КВК, творчі портрети, брейн-ринги та інші конкурси. Успішно координує роботу дитячих осередків у школі - барвінчат, піонерів, ШкіД. Вона - член обласної творчої групи по реалізації програми виховання учнівської молоді до 1012 року, постійно проводить міські, обласні семінари з питань діяльності дитячих організацій. Спільно з класними керівниками виховує в учнів загальну, художню, естетичну культуру, повагу до батьків, жінки, любов до країни, в якій живуть. Тетяна Анатоліївна - незмінний керівник загону ЮІР - постійного переможця, призера міських та обласних змагань. Декілька останніх років як переможці члени команди ЮІР нагороджуються поїздкою до Артеку. Вчителька любить свою роботу і повністю віддається їй. Своїм девізом вважає такі слова: "З ранку до вечора я серед них. Усе гарне до них іде з моїх рук".

pupchenko2.jpg (43,2 kb) pupchenko1.jpg (43,7 kb)